Sip namas – tai ilgaamžiškas, ekonomiškas, su minimaliomis ekspluatacinėmis sąnauduomis ir greitai pastatomas namas.

Naudojant SIP technologiją labai lengva pasiekti A+ ir A++ pastato energetinio efektyvumo klasę.
A+ ir A++ namai gali būti pastatyti iš įvairių statybinių medžiagų. Bet SIP technologija leidžia išorines laikančias sienas pastatyti 15 – 20 cm plonesnes, palyginus su mūro konstrukcijų sienomis.

Šiaurės Amerikoje ir Kanadoje SIP skydų namai statomi jau apie 60 metų. Paskutiniai keli metai Sip namai vis dažniau statomi ir Lietuvoje. Vien pagal mūsų imones, kurios specializcija SIP namų projektai, brėžinius, pastatyta dešimtys namų Lietuvoje ir užsienyje.

Pagrindiniai SIP namų privalumai.

Prieš skydinio SIP namo projektavimą siūlome susipažinti su visais tokių statinių privalumais.

• Šilumos taupymas. Skydiniai namai pagal SIP technologiją – vieni iš šilčiausių namų pasaulyje.Tokie namai pritaikyti šiauriniam klimatui, SIP namų konstrukcija atlaiko temperatūros svyravimą nuo -50C iki +50C.
• Vientisa SIP namo konstrukcija atlaiko uraganinį vėją ir žemės drebejimą iki 9 balų. Namo sienos atlaiko iki 11 t. vertikalią apkrovą gniuždant į viena tiesinį metrą, kai sienos storis ne plonesnis 174mm ir skydas apjuostas vainikiniu tąšu . 0,2 t. apkrovą lenkiant, vienam kvadratiniam metrui.
• Greita statyba. 150 kvm namą galima pastatyti per mėnesį. SIP namą galima statyti bet kuriuo metų laiku.
• Garantuotas namo ilgaamžiškumas. Putu polistirolas – tai sienų šiltinimo medžiaga, kuri nesideformuoja ir nepūva laikui bėgant, todėl prie tinkamos pastato ekspluatacijos jis gali tarnauti labai ilgai.
• Atsparumas ugniai. Skydinio SIP namo sienos atlaiko atviros ugnies liepsną daugiau nei valandą.
Tokie namai turi savybę – labai blogai degti, ugnis savaime užgęsta. Degant, SIP namas išskiria 7 kartus mažiau šilumos nei medinis statinys.
• Gera garso izoliacija.
• Mažas namo svoris. Todėl SIP konstrukcija nereikalauja sunkių pamatų. Sip namą galima statyti ant juostinių, plokštuminų ir polinių pamatų.
• Didelis privalumas tai kad SIP namą galima statyti be krano. Skydų svoris neviršija 20-30 kg.
• Naudojamos ekologiškos, sertifikuotos medžiagos.

Skydinį namą ant paruoštų pamatų galima surinkti ir per 1-2 savaites, bet žymiai daugiau laiko užims SIP namo projektavimas.