SIP projektavimo ir unikalios SIP skydų technologijos ypatumai ir privalumai.

Lietuvoje statinių iš SIP projektavimas ir statyba pagal SIP skydų technologiją dar naujovė, bet kitose šalyse pvz. Kanadoje, JAV masiškai naudojama jau daugiau nei 60 metų, nes SIP skydų technologija numato greitą, lengvą bei pigią aukšto energetinio efektyvumo namų statybą. SIP skydų technologija leidžia pašalinti karkasinio namo statybos trūkumus panaudojant iš principo kitokius laikančiųjų konstrukcijų sprendinius (vientisa pastato konstrukcijos be karkaso).

Gyvenamųjų namų projektavimas ir statybų ypatumai.

 • Mūrinio namo projektavimas vykdomas numatant laikiančias sienas ir pertvaras, nes mūras puikiai atlaiko vertikalias apkrovas, bet praleidžia šilumą. Rezultate turime perteklinį atsparumą apkrovoms, šilumos  nuostolius ir lėtą statybą. Mūrinės sienos turi didelį svorį, reikalingi tvirti monolitiniai pamatai, reikalingas sienų šiltinimas. Rezultate taupant šilumą netaupome lėšų medžiagoms ir statybų darbams.
 • Karkasinio namo konstrukcija – tai laikantis dažniausiai medinis karkasas, iš išorės ir vidaus padengtas plokštėmis, o viduje šilumos izoliacija.
 • SIP namas projektuojamas atsižvelgiant į tai, kad SIP skydas apjungia ir konstrukcinius ir termoizoliacijos elementus. SIP skydas tai ir „laikaitins karkasas“ ir termoizoliacinė medžiaga kartu. Vainikinių, perimetrinių tąšų pagalba, visi skydai sujungiami į vientisą konstrukciją (kevalą), kurios dėka namo sienos „nevaikšto“, neatsiranda įtrūkimai. Lengva SIP skydų konstrukcija leidžia sutaupyti, įrengiant pigesnius pamatus,  nes apkrovos į juos sumažėja iki 10 kartu, lyginant su  mūru.

Struktūriškai izoliotas skydas– tai dvi OSB plokštės išoreja ir polisterinis putplastis viduje, suklijuotas specialia technologija. Ištisinė SIP skydo konstrukcija turi gerą atsparumą lenkimui ir  gniuždymui bei  labai gerus termoizoliacinius parametrus. Iš SIP panelių gali būti statomi daugiaaukščiai namai. Projektuojant ir statant SIP namą lengviau pasiekti A- A++ klasę, sienos storis būna 30% plonesnis (lyginant su mūru) – reikia žymiai mažiau medžiagų.

SIP technologija tai: mažesni statybų kaštai ir didesnis patvarumas. Namas iš SIP skydų mažiausia 20% pigesnis lyginant su tradicine statyba, darbai atliekami greičiau, statybos metu atsiranda mažiau statybinių atliekų – mažiau kenkiama aplinkai, mažiau reikia kėlimo mechanizmų, mažesni transportavimo kaštai.

Sip namo projektavimas.

Sip namas projektuojamas iš skydų. Skydai projektuojami ir gaminami sienoms, stogui ir grindims. Gyvenamojo namo grindis nebūtina įrenginėti iš SIP ploksčių.

Namai projektuojami iš SIP ploksčių tokių  matmenų:

 • SIP skydų aukštis – 2500, 2800, 3000 mm.
 • SIP skydo plotis – 1250 mm
 • SIP skydų storis – 124, 174, 224, 274, 324, 374 mm.

Projektuojamam namui galima užsakyti kitų matmenų SIP skydus, bet tai padidina atliekų kiekį gamyboje ir didina gamybos kainą.

Projektuojamo SIP namo stogo ir sienų termoizoliacinių medžiagų storio skirtumas tarp energ. efektivumo Klasių A, A+ ir A++ minimaliausias.

Energinio naudingumo klasei įtakoja:

 • Namo sandarumo lygis
 • Namo forma ir aukštingumas
 • Langų plotas
 • Lauko durų, langų šilumos pralaidumo rodykliai
 • Langų orientacija į saulę
 • Šildymo, vėdinimo efektyvumas
 • Gamtos energijos naudojimas: saulės, žemės, vėjo energija.

Projektuojame SIP namus, sodo namus ir kitus statinius iš SIP skydų. Vilniaus rajone ir Vilniuje jau yra tokiu namo pavyzdžių.

Galima suprojektuoti is naujo arba adaptuoti jau esamo namo projektą į namo statybą pagal SIP technologiją.

SIP projektai komanda        susiekti