SIP skydas – tai struktūriškai izoliuotas skydas. SIP skydo konstrukcija – tai dvi OSB plokštės ir tarp plokščių gamykloje įklijuota izoliacinė medžiaga. Izoiacinė medžiaga – tai polisterinis putplastis EPS, neoporas EPS-N, poliuretanas PIR ar PU ir kitos kietos termoizoliacines medžagos.

Iš SIP (angl. structured insulated panel) skydų statomi gyvenamieji namai ir komerciniai – gamybiniai statiniai. Jie puikiai tinka, kaip laikančios konstrukcinės medžagos sienoms, perdangoms, pertvaroms, grindims ir stogams. Be to jie kartu atlieka ir termoizolecinių atitvarų funkciją. Skydai gaminami gamykloje pagal specialią technologiją ir specialiai tam pritaikyta įranga.

Standartiniai SIP skydų išmatavimai:

  • Skydų plotis – 1250 mm.
  • Skydų aukščiai – 2500, 2800, 3000 mm.
  • Skydų storis – 124, 174, 224, 274, 324, 374 mm.

Galima užsakyti SIP skydus ir kitų ismatavimų. Skydai pagaminami  pagal užsakymą gamykloje per 3- 5 darbo dienas. Vieno SIP skydo svoris 30- 60 kg.

SIP skydų gamyba.

Struktūrinės izoliacinės plokštės (SIP) gaminamos gamykloje pagal kanadietišką technologiją ir su specialios technologines įrangos pagalba. OSB plokštės ir izoliacinė medžiaga (polisterinis putplastis ar kitos termoizolecinės medžiagos) klijuojamos specialiais poliuretaniniais klijais preso pagalba suspaudžiant sluoksnius 15- 20 t. jega.

SIP skydas gali tarnauti 100 ir daugiau metų.